Chirurgia

Stomatologia Silver Medica oferuje również zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej m.in. ekstrakcje zębów, czyli usuwanie zębów np. usuwanie ósemek. Zęby mądrości nierzadko źle rosną, zatrzymują się – a wtedy najbezpieczniej dla zdrowia jest je usunąć; resekcje wierzchołków, czyli usunięcie fragmentu końcowego korzenia zęba przez lekarza dentystę w Silver Medica, które wykonywane są w przypadku trudności z leczeniem kanałowym lub obecności patologii, aby zachować zęba i poprawić stan zdrowia jamy ustnej ; Dłutowanie zęba to procedura chirurgiczna, której celem jest usunięcie zatrzymanego zęba, czyli takiego, który nie wyrósł samodzielnie z kości.

Jest to wykonywane po uprzednim znieczuleniu obszaru. Również znajdziecie u nas podnoszenie dna zatoki szczękowej; gingiwektomie, czyli usunięcie nadmiaru tkanki dziąsłowej dla zwiększenia estetyki zębów i późniejszej metamorfozy czy też implantologię. W naszym gabinecie Silver Medica działamy na implantach marki Thommen, które możemy wszczepić po uprzedniej konsultacji, kompleksowym leczeniu i dobraniu odpowiedniego implantu do predyspozycji pacjenta

Lekarz stomatolog przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu przeprowadza konsultacje i omawia każdy przypadek indywidualnie. Po wykonanym zabiegu pacjent w gabinecie Silver Medica dostaje zalecenia do domu oraz pełną opiekę w razie nagłych przypadków.

Dołącz do naszych pacjentów
Umów wizytę w dogodnym terminie w naszym kalendarzu.