Protetyka

W gabinecie Silver Medica używamy najnowszych urządzeń do prac protetycznych takich jak skaner wewnątrzustny, który jest idealną alternatywą do klasycznego wycisku w postaci plastycznej masy. Jest on zdecydowanie bardziej dokładny, ale i bardziej komfortowy dla pacjenta.

W naszej klinice prowadzimy kompleksowe leczenie pacjentów, aby Lekarz stomatolog przed przystąpieniem do zakładania korony musi mieć pewność, że ząb/zęby zostały kompleksowo wyleczone, a następnie oszlifowane, aby móc założyć np. endokoronę kompozytową BulkEZ. W naszym gabinecie wykonujemy również licówki pełnoceramiczne, korony cyrkonowe, porcelanowe czy też protezy akrylowe, teleskopowe lub na zatrzaskach, dzięki którym nie widać, że jest takowa proteza noszona.

Implantoprotetyka jest dziedziną, która łączy w sobie elementy postępowania chirurgicznego – czyli etap wszczepienia implantu, a także proces odbudowy zęba na implancie, którym zwykła zajmować się protetyka. Implanty stomatologiczne są trwałe, bezpieczne i mają szeroką gamę zastosowań – można wykorzystywać je zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i w celu rekonstrukcji całego uzębienia, dzięki czemu pacjent w gabinecie Silver Medica pacjent przechodzi pełną metamorfozę. Implant stomatologiczny imituje naturalny korzeń zęba i jest umieszczany w obrębie kostnych części szczęki lub żuchwy.

Dołącz do naszych pacjentów
Umów wizytę w dogodnym terminie w naszym kalendarzu.